Header Ads

Royal Rumble a számok jegyében

Már csak három nap és elérkezik az év egyik legjobban várt pay-per-viwja a "királyi" esemény.
Egy pillanat kép a 2016-os Royal Rumble-ről - (Fotó: WWE)
Ez az a gála, amely rengeteg statisztikával rendelkezik a Royal Rumble mérkőzés miatt, amelyből ettől az évtől kezdődően kettőt rendeznek majd, hiszen a férfiak és a nők is megmérettetik magukat. Mi most kiválogattuk a legfontosabb érdekességet és statisztikákat.

Eddigi mérkőzések száma: 30


Az összes győztes:

Royal Rumble 1988 - Jim Duggan (13)
Royal Rumble 1989 - Big John Studd (27)
Royal Rumble 1990 - Hulk Hogan (25)
Royal Rumble 1991 - Hulk Hogan (24)
Royal Rumble 1992 - Ric Flair (3)
Royal Rumble 1993 - Yokozuna (27)
Royal Rumble 1994 - Bret Hart (27), Lex Luger (23)
Royal Rumble 1995 - Shawn Michaels (1)
Royal Rumble 1996 - Shawn Michaels (18)
Royal Rumble 1997 - Stone Cold Steve Austin (5)
Royal Rumble 1998 - Stone Cold Steve Austin (24)
Royal Rumble 1999 - Mr. McMahon (2)
Royal Rumble 2000 - The Rock (24)
Royal Rumble 2001 - Stone Cold Steve Austin (27)
Royal Rumble 2002 - Triple H (22)
Royal Rumble 2003 - Brock Lesnar (29)
Royal Rumble 2004 - Chris Benoit (1)
Royal Rumble 2005 - Batista (28)
Royal Rumble 2006 - Rey Mysterio (2)
Royal Rumble 2007 - The Undertaker (30)
Royal Rumble 2008 - John Cena (30)
Royal Rumble 2009 - Randy Orton (8)
Royal Rumble 2010 - Edge (29)
Royal Rumble 2011 - Alberto Del Rio (38)
Royal Rumble 2012 - Sheamus (22)
Royal Rumble 2013 - John Cena (19)
Royal Rumble 2014 - Batista (28)
Royal Rumble 2015 - Roman Reigns (19)
Royal Rumble 2016 - Triple H (30)
Royal Rumble 2017 -  Randy Orton (23)

Jelmagyarázat:
- zárójelben, hogy hányadikként vettek részt a meccsben
- akik végül bajnokok lettek a WrestleManián
- akik vesztettek a WrestleManián

Az alábbi következtetéseket vonhatjuk le ebből:
- Legtöbb meccset a 27 helyről nyerték szám szerint négyen, ez mögött a 30., a 24. hely a legnépszerűbb.
- 1994-ben két győztese volt a Royal Rumblenek, Bret Hart és Lex Luger
- 2011-ben 40 emberes volt a Royal Rumble
- Két ember van, aki az első helyről nyerte meg a Rumblet, Shawn Michaels és Chris Benoit, utóbbit a WWE nem ismeri el mióta Benoit-t törölték a történelemből.
- Hulk Hogan, Shawn Michaels és Stone Cold is képes volt két egymást követő évben megnyerni a Royal Rumble-t.
- 1992-ben és 2016-ban a WWE Bajnoki Cím volt terítéken.
- 1993 óta jár a győztesnek címmérkőzés a WrestleManián.
- 1997-ben elvették Stone Coldtól a lehetőséget.
- 1999-ben egy visszavágón Steve Austin legyőzte McMahont ezzel ő ment a WrestleManiára.

A győztesek bajnoki lehetőségei:

CímGyőztesekVereségekÖsszesen
WWE Bajnoki Cím9716
Nehézsúlyú Világbajnoki Cím527
Összesen13922

Legtöbb Royal Rumble győzelem:

PankrátorRoyal Rumble
győzelmek
Év

Stone Cold Steve Austin31997, 1998, 2001

Hulk Hogan21990, 1991
Shawn Michaels1995, 1996
Triple H2002, 2016
Batista2005, 2014
John Cena2008, 2013
Randy Orton2009, 2017
Top 20 legtovább meccsben lévő birkózó:

SzámPankrátorIdőÉv
1Rey Mysterio1:02:122006
2Chris Benoit1:01:312004
3Bob Backlund1:01:101993
4Triple H1:00:162006
5Chris Jericho1:00:132017
6Ric Flair1:00:021992
7Roman Reigns59:502016
8Mr. McMahon56:381999
Stone Cold Steve Austin56:381999
10Kane53:462001
11Rick Martel52:171991
12The Rock51:321998
13Chris Jericho50:502016
14Triple H49:582009
15Dolph Ziggler49:472013
16Rey Mysterio49:242009
17CM Punk49:112014
18Seth Rollins48:312014
19Randy Orton48:272009
20Triple H48:041996
- kiemelve az az évi győztes

Kombinálva a legtovább meccsben lévő birkózók:
SzámPankrátorIdő
1Chris Jericho4:56:00 
2Triple H4:00:02
3Shawn Michaels3:42:30
4Isaac Yankem/Diesel/Kane3:38:46
5Rey Mysterio3:20:01
6Cody Rhodes/Stardust3:08:30
Legrövidebb ideig meccsben lévők:
SzámPankrátorIdőÉv
1Santino Marella0:00:012009
2The Warlord0:00:021989
3Mo0:00:031995
Owen Hart0:00:031995
5Bushwhacker Luke0:00:041991
Jerry Lawler0:00:041997
Titus O'Neil0:00:042015
8The Godfather0:00:052013
9Gillberg0:00:071999
The Miz0:00:072007
Montel Vontavious Porter0:00:072010
12Adam Rose0:00:082015
13Tazz0:00:102001
Legtöbb kiejtés egy mérkőzés alatt:
SzámPankrátorKiejtések számaÉv
1Roman Reigns122014
2Kane112001
3Hulk Hogan101989
Stone Cold Steve Austin101997
5Shawn Michaels81995, 1996
Stone Cold Steve Austin81999
7Hulk Hogan71991
Yokozuna71993
Diesel71994
Stone Cold Steve Austin71998, 2002
Rikishi72000
The Undertaker72002
The Great Khali72007
CM Punk72011
John Cena72011
Braun Strowman72017
Legtöbb kiejtés szám összesen:
SzámPankrátorKiejtések számaRumblek száma
1Isaac Yankem/Kane4419
2Shawn Michaels3912
The Undertaker3911
4The Ringmaster/Stone Cold Steve Austin366
5Triple H339
6Big Show3112
7Hulk Hogan274
8Roman Reigns264
9John Cena227
10Randy Orton207
Legtöbb Royal Rumble szereplés:
SzámPankrátorRumblek számaElső RumbleUtolsó Rumble
1Isaac Yankem/"Diesel"/Kane1919962016
2Shawn Michaels1219892010
Big Show20002017
4Goldust1119972016
The Undertaker19912017
6The Sultan/Fatu/Rikishi1019932004
Mark Henry19982017
The Miz20072017
Chris Jericho20002017
10Mabel/Viscera/Big Daddy V919942008
Triple H19962016
K-Kwik/R-Truth20012016
Kofi Kingston20092017
Dolph Ziggler20092017
Nők a Royal Rumbleben:
SzámPankrátorRumblek száma
1Chyna2 (1999, 2000)
2Beth Phoenix1 (2010)
3Kharma1 (2012)

2 megjegyzés:

  1. Amúgy nem értettem, hogy hogy miért kezelik az első ringbe lépőt másképp mint aki másodiknak jön. Ugyan annyit töltenek a ringben.

    VálaszTörlés
  2. Vicc, Reigns-nek az a majd 60 perc a 2016-os RR-en ringben töltött időnek számít amikor mindenki tudja, hogy legalább 20 percet a backstageban szotyizott miután a League of Nation likvidálta...
    De Kane-nak örülök, azt a 19 (most lesz 20) Rumble szereplést nehéz lesz megtörni :)

    VálaszTörlés

Üzemeltető: Blogger.